

|
|


| 14 Юли 09, 17:58
/ Автор: Румяна Желева
|
Новият председател на ЕП идва у нас по покана на Румяна Желева |
Новоизбраният председател на Европейския парламент (ЕП) Йежи Бузек ще посети България по покана на евродепутата от ГЕРБ Румяна Желева. |
Новоизбраният председател на Европейския парламент (ЕП) Йежи Бузек ще посети България по покана на евродепутата от ГЕРБ Румяна Желева.
Желева е начело на делегацията на ГЕРБ в групата на Европейската народна партия (ЕНП) в ЕП и зам.-председател на групата на ЕНП.
Датите на посещението в България предстои тепърва да бъдат уточнени.
Бившият полски премиер Йежи Бузек бе избран днес за председател на ЕП, след като бе номиниран за поста от ЕНП.
Той е първият политик от бившите социалистически страни, който застава начело на европейската институция. Бузек наследи на поста Ханс-Герт Пьотеринг.
Румяна Желева беше избрана в края на юни за заместник-председател на ЕНП. Желева водеше листата на ГЕРБ за състоялите се на 7 юни европейски избори.
Източник: Румяна Желева
|

|