СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 2009 - 2012 / Спорт

Вземи в gLOG
04 Август 09, 16:56 / Автор: Несебър Мото
Пилот на “Несебър мото” със собствен рекорд на писта Серес
Пилотът на “Несебър мото” Бойко Божинов участва в І и ІІ кръг от Източноевропейския шампионат, провел се на писта Серес в Гърция. В състезанието се съревноваваха именити състезатели от Турция, Румъния и Гърция, които участват и в Европейския шампионат. В клас 600сс Суперспорт в І кръг Бойко Божинов се класира на 8 място, а във ІІ кръг на 5 място. Състезателят на “Несебър мото” подобри личното си време на писта ( 1 минута и 24.5 секунди).

“Доволен съм от представянето си, въпреки че не съм в тройката на призьорите. Надявам се в следващите състезания в Турция и България да се представя още по- добре и да се кача на почетната стълбичка”, коментира Божинов.

Тази година е първата, в която Бойко Божинов се състезава за “Несебър мото”. Плевенчанинът е водач във временното класиране в националния шампионат, кръг преди края му.