СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 2009 - 2012 / Спорт

Вземи в gLOG
11 Септември 09, 10:55 / Автор: AMI Communications
Пилот на Ferrari награди български журналист
София, 10.09.2009 г. Български журналист победи в състезанието за най-бърза смяна на гуми на болид на Ferrari от Формула 1. Състезанието се проведе в рамките на Ferrari Racing Days в Бърно (Чехия). Никола Стойнов от сутрешния блок "Здравей, България" на Нова телевизия даде време 3,77 секунди, с което спечели надпреварата между журналисти от цяла Европа, организирана от Shell.

Българският журналист се състезава в екип с тест-пилота на Ferrari - Марк Жене, и механик от Скудерията. Организаторите съобщиха, че времето на Никола е малко по-слабо от времето на самия Марк Жене, както и от регистрираното от Кими Райконен по време на подобна проява през миналата година. То обаче е по-добро от времената на Михаел Шумахер и Фелипе Маса, които са се справили за над 4 секунди.

Бързи в смяната на гуми бяха също Динко Гоцев от в. "Дневен Труд" и Любомир Станиславов от сп. Top Gear. Победителят пък получи специална награда лично от Марк Жене. Испанецът, който работи като тест пилот за отбора на Ferrari във Формула 1 вече 5 години, връчи на Стойнов мини-болид на Ferrari - модел F2008, с дистанционно управление.

През 2008 г. Марк Жене дойде в България по покана на Shell, по повод представянето на обновената формула на Shell V-Power с технология за намаляване на триенето в двигателя, която се използва и от Ferrari в състезанията от Формула 1.

Тест пилотът на Ferrari във Формула 1 Марк Жене награди Никола Стойнов от Нова телевизия за най-бърза смяна на гуми на болид Ferrari. Състезанието за журналисти се проведе в Бърно, Чехия и е част от дните на Shell V-Power Racing.

Снимка: Shell България