СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 2009 - 2012 / Спорт

Вземи в gLOG
07 Юни 11, 20:24 / Автор: PR Agency Anettevents
Калиакриа Куп 2011 събра отбори от България, Румъния и Украйна
В периода 02.06-05.06.2011г. в град Балчик се проведе четвъртото издание на международната ветроходна регата "Калиакриа Куп 2011". МОй КЛУБ – първата фирма, основана в България, предлагаща инвестиции в дялова собственост – съдействаха за по-голям награден фонд на регата, подарявайки едноседмична почивка за целия екипаж на някой от отборите в един от 3000-те курорта по целия свят, част от системата на световната дялова собственост.
В регатата участие взеха не само най-добрите състезатели в киловото ветроходство на България, но и представители на Румъния и Украйна. За пръв път от много години в състезанието взе участие и изцяло дамски екипаж. Регатата се проведе при много тежки метеорологични условия - слаб вятър, стигащ до пълно безветрие и силни течения.

Ветроходните яхти бяха разделени в 4 класа. В IRC подклас – IRC Cruisers, шампионската купа спечелиха яхта "Норд" с шкипер Георги Калоянов. Само с една точка разлика след тях се нареди украинския екипаж на Avalon, въпреки че спечели последните две гонки. Именно техния 8-членен екипаж спечели от проведената томбола специалната награда на МОй КЛУБ. Единственият изцяло дамски екипаж на регатата – Lady Kaliakria – завърши шести в този клас.

В другия подклас - IRC Racers, където се състезават най-бързите лодки, водената от Пламен Георгиев яхта Xtrema спечели първото място. Така представителите на клуб „Георги Георгиев – Порт Варна“ дублираха титлата си от регатата през 2009 година, когато първоначалният победител Windwalker се отказа от наградата.

Победител при лодките Conrad 25R стана Арнеб от морски клуб „Черно море – Бургас“ с шкипер Валентин Николов, а свободният клас Rally бе спечелен от екипажа на Кастор от Яхт клуб Варна.