СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 2009 - 2012 / Спорт

Вземи в gLOG
20 Февруари 13, 23:33 / Автор: Комуникационна агенция PRoWay
В Банско започна Европейското първенство по биатлон, спонсорирано от ОББ
Ния Димитрова завърши седма в първия старт от първенството на 12,5 км индивидуално при девойките
На тържествена церемония снощи в Банско беше дадено официалното начало на Откритото европейско първенство по биатлон, чийто генерален спонсор е Обединена българска банка (ОББ). На откриването присъстваха министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, вицепрезидентът на Международния съюз по биатлон Сергей Кущенко, президентът на Българската федерация по биатлон Екатерина Дафовска и кметът на община Банско Георги Икономов. Двама олимпийски медалисти – Ирина Никулчина и Генади Стоицов, носиха българското знаме на церемонията по откриването. Пламенните изпълнения на ансамбъл "Българе" впечатлиха гостите на церемонията, която приключи с пламенно огнено шоу. За да поздрави участниците на трибуната на откриването се качи и талисманът на Откритото европейско първенство по биатлон в Банско – заекът Бънди.

В днешния първи старт от първенството на 12,5 км индивидуално за девойки българката Ния Димитрова завърши 7-ма, като допусна 2 грешки в стрелбата. Тя финишира на 2:19 мин. след победителката Ан Шевалие (Франция). Сребърният медал беше завоюван от рускинята Елена Анкудинова, а трета е Лиса Тереза Хаузер от Австрия. В следобедните часове се проведе и стартът на 15 км при младежите, спечелен безапелационно от руския биатлонист Александър Логинов.

БНТ1 и Евроспорт ще предават в събота и неделя пряко най-интерeсните стартове от Европейското първенство – спринт и преследване при мъжете и жените. Спринтовете при мъжете и жените ще са на 23 февруари (събота), съответно от 10:30 ч. и 15:00 ч. Преследването е на следващия ден, като стартът при мъжете е планиран в 12:00 ч., а този при жените в 15:45 ч. Любителите на биатлона могат да следят на живо резултатите от стартовете и в интернет на www.biathlon.bg в специалната секция за първенството.

ОББ, която е генерален спонсор на Българската федерация по биатлон, ще премира допълнително българските биатлонисти, които спечелят медали на първенството. Предвидените награди са съответно 4000 лв. за златен медал, 3000 лв. за сребърен и 2000 лв. за бронзов.