Съобщения до медиите. Безплатно в PRESS.dir.bg!

 
Съобщения до медиите. Безплатно в PRESS.dir.bg!

 
Рейтинг: 3.00
(1387)
СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 1.04.2016 - До момента
СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 2013 - 31.03.2016
СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 2009 - 2012
Източници на ИНФОРМАЦИЯ


Изпрати СЪОБЩЕНИЕ до Медиите За PRESS.dir.bg Карта на сайта

СЪОБЩЕНИЯ до Медиите 2013 - 31.03.2016 / Информационни технологии

Вземи в gLOG
11 Май 15, 08:47 / Автор: Crossroads Bulgaria
Създадоха първата магистратура по бизнес софтуер в България
Магистърската програма „Бизнес анализ и ERP системи“ се осъществява от Висшето Училище по Застраховане и Финанси (ВУЗФ), в партньорство с ERP Academy
Секторът за разработка и внедряване на бизнес софтуер у нас включва няколко десетки софтуерни и консултантски фирми, които създават, развиват и внедряват в предприятията различни типове системи за управление на бизнеса. Днес все повече производствени компании, търговски вериги, банки и други организации осъзнават нуждата от използването на модерни ERP (Enterprise Resource Planning) системи, CRM (Customer Relationship Management), BI (Business Intelligence) и други класове бизнес софтуерни решения. Затова заплатите в този сегмент са много над средните за страната, осигуряването е върху пълния размер на заплатите, а компаниите работят изцяло в светлата част на икономиката. Въпреки това те все по-трудно намират кадрите, които са им нужни, за да обезпечат разширяването на техния бизнес.

В отговор на този проблем Висшето Училище по Застраховане и Финанси (ВУЗФ) и ERP Academy създадоха първата по рода си у нас магистърска програма „Бизнес анализ и ERP системи“. Тя е изцяло фокусирана върху бързо развиващия се сегмент на системите за управление на бизнеса и има за цел да подготви студентите за кариера в тази икономическа сфера.

„Новата магистратура няма да обучава студентите да програмират и няма да изисква предишен опит в областта на програмирането. Тя е с икономическа насоченост и ще създава специалисти в сложната и перспективна област на внедряването на бизнес софтуер. В България има редица университети, които подготвят програмисти, но е парадоксално, че няма нито една специалност, насочена към процеса на внедряване на системи за управление на бизнеса. Сфера, в която специалистите трябва да разбират както от софтуерни технологии, така и от счетоводство и финанси, управление на бизнес процеси и много други области. Целта ни е именно да създадем първата магистърска програма, която ще подготвя студентите за кариера в сектора на бизнес софтуера“ - заяви Наталия Футекова, създател на магистратурата и основател на ERP Academy.

„Стремежът на Висшето Училище по Застраховане и Финанси винаги е бил не просто да дава на студентите образование и диплома, а да ги подготви по най-добрия начин за днешния динамичен живот, превръщайки ги в едни от най-конкурентните специалисти на пазара на труда. Създаването на първата по рода си магистърска програма, фокусирана върху един толкова перспективен бранш като бизнес софтуера, е част от тази дългосрочна политика на ВУЗФ“ - заяви Детелина Смилкова, вицепрезидент на Висшето Училище по Застраховане и Финанси.

Новата магистратура ще включва обучение по някои от най-перспективните сфери на бизнес софтуера като системите от клас ERP, CRM, BPM (Business Process Management), бизнес анализите и управлението на големи масиви от данни, обединените комуникации (unified communications), мобилните приложения, Internet of Things (Интернет на нещата) и др. Студентите ще имат възможност да се запознаят с най-популярните системи за управление на бизнеса, създадени от български и чуждестранни разработчици. Ще бъдат засегнати също и други важни научни сфери като счетоводство и финанси, икономика и т.н. Лектори ще бъдат представители на някои от най-успешните български фирми от сектора – ERP.BG, Балкан Сървисис, Тим ВИЖЪН, консултанти от водещи международни ERP компании, както и утвърдени преподаватели от ВУЗФ. Студентите ще получат възможност за стаж, както и за работа в бранша.
За Контакти:press@crossroadsbulgaria.com

Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

0.1343